Žáci 8.A v Německu

Žáci z Osmičky na gymnáziu v Zittau

 

Od 2.6. do 4.6 jsme byli díky snaze pana učitele Pardubského v Žitavě(Zittau) v Německu, přesněji řečeno v kempu Domino. Po cestě linkovým autobusem na vlakové nádraží v Turnově (kvůli podemleté trati bychom nestihli rychlík), jsme jeli vlakem do Liberce a dalším vlakem do Žitavy. Nakonec jsme ještě šli s batohy a taškami asi 3 km do kempu.

Tam jsme se svalili na lavičky a začali rozdělovat chatky, my si vybrali číslo 6. Vešli jsme a hned jsme si rozebrali, kdo bude spát nahoře a kdo dole a jaké patro ve skříni bude naše. Také jsme si všimli, že je v chatce jen jedna zásuvka, což jsme se trochu zděsili, nakonec ale stejně za celou dobu u nás nikdo nic nenabíjel (jen trošku tablet do vlaku).

První den jsme se rozepsali do různých sportů, které chceme hrát: fotbal, basketbal, minigolf, ping-pong. Já byl v týmu s Pavlem a Markem a hráli jsme basketbal, minigolf a ping-pong (ty jako jednotlivci). Ve volné chvíli jsme skoro pořád hráli ping pong, fotbal a druhý den basketbal. Zasoutěžili jsme si i v minigolfu.

Druhý den nám byly ugrilovány klobásy s topinkou, těstovinovým salátem a sladký meloun, okurka nebo rajčata ležely na podnosu.

      Druhý den jsme také navštívili německé gymnázium Christiana Weisse. Vyrazili jsme hned po snídani. Před kempem již na nás čekal autobus, kterým studenti té školy obvykle jezdí na hodiny tělocviku. Zavezl nás ke vchodu, tak jsme šli do auly, kde na nás pan zástupce německého gymnázia mluvil německy a náš pan učitel překládal (my němčináři jsme i něco rozuměli). Potom jsme po dvou nebo třech šli na jednu hodinu do výuky a pozorovali, jak to v Německu probíhá. Nejdříve nás vyprovodil kluk jménem Nikolas do třídy a tam jsme čekali na učitele. Přišel docela mladý pan učitel a nějaká paní, která zřejmě dělala dozor, aby žáci nerušili a dávali pozor. Pan učitel se nás snažil uvítat v češtině a docela mu to šlo. Potom se už o nás nikdo nezajímal a žáci se učili aritmetický průměr. Hodinu jsme si potichu povídali a nějak jsme tu nudu přežiliJ Musím říci, že celou hodinu byl klid, nikdo nezlobil a pan učitel se jen usmíval. Dále nás provedlo pár německých studentů po škole. Ten náš nám česky! (ne zrovna perfektně) popisoval vybavení a učebny. Potom nás ale převzal jiný žák, který byl Čech, takže mluvil normálně. Po prohlídce se s námi zástupce rozloučil v aule.

Po návštěvě jsme se šli najíst. Většina si koupila pizzu, ale ten pán řekl, že už nemůže dělat pizzu, protože jich už dělá pět, tak si kluci z devítky koupili hranolky. Pizza byla best :33 Pak se ještě pár lidí podívalo do Intersportu.

Než jsme se vrátili do kempu, šli jsme do  obrovského obchodu, kde si hodně lidí koupilo zásobu pití a brambůrek. Pak jsme to měli 12 minut do kempu.

Když jsme se vrátili, měli jsme pauzu asi hoďku a pak si dali turnaj v ping-pongu ( vyhrál p. učitel). Byla tam velká “zahrada” kde byla klouzačka, houpačka pro čtyři i klasické, basketbalové hřiště s jedním košem, kolotoč, dva ping-pongové stoly a velký altánek. Bylo tam desek chatek. Měli jsme večerku do jedenácti. Večer byla v chatce 10 párty, kde byli skoro všichni.

Výlet byl super, nálada pohodová a počasí taky dobré. Jel bych znovu, ale příště už jsem na střední škole. -VIP-

Další dojmy

  • Já a Klárka jsme si vybrali hodinu ruštiny. Naštěstí učitelka ruštiny učila i český jazyk, a tak si s námi povídala česky.  Po hodině jsme měli prohlídku školy jinými žáky, kteří o jednotlivých místnostech mluvili jako kdybychom to vůbec neznali -,- .
  • Naše pětičlenná armáda šla na angličtinu. Museli jsme přejít do druhé budovy. Když jsme vešli do třídy (tušíme, že to mohli být sedmáci) , tak tam ještě nebyla jejich učitelka. Chvíli jsme tam tak trapně stáli v rohu, ale potom zazvonilo a přišla vyučující. Pro nás bylo trochu neobvyklé, že na žáky mluvila celou hodinu anglicky a žáci všemu rozuměli (nebo se tak jen tvářili) ….My nerozuměli ani jednu čtvrtinu toho všeho 😀
  • Podle našeho názoru máme hezčí školu. Takovou více barevnější a veselejší. Ta jejich byla taková starší, ale také pěkná. Docela nás překvapilo, že žáci nemají žádné šatny a všechny věci nosí s sebou. Po skončení exkurze jsme se šli doslova nažrat! 😀

…Napsala armáda spásy (Benešovič, Woronyda, Adwoň, Palačinka a Hájkovic)

  • Veselý zážitek? Když jsme pištěly před klučičíma sprchama kvůli pavoukům a já ucpávala Elišce pusu, protože mi řvala do ucha :DD Nebo když Klárka chytala záchvaty smíchu a Eliška měla kocovinu z cukru :´D                                                                      -B-
  • P.S. na gymnáziu se učí i čeština                     /M@®€K™/
  • [flagallery gid=233]

Komentáře jsou zakázány.