Rallye Osmínek 2012 reportáž

Dne 8. 2. 2012 se na naší škole uskutečnila Rallye Osmínek 2. První ročník byl minulý rok a pro velký úspěch se tato soutěž uskutečnila podruhé a snad se uskuteční ještě další roky. Ale teď už od začátku.
Patroni tříd odnesli do tříd plakát Rallye, který nám vytiskl p.uč.Pardubský. Děti, které měly zájem o soutěž, se mohly zapsat na papírek na dveřích kabinetu biologie(p.uč.Pardubský a p.uč.Pardubská – ředitelé závodu).Tento rok byl počet účastníků omezen na 20 dětí.
A je tady středa 8. 2. 2012 a redaktoři Osmínku musí připravovat závod. Někteří roztáhli koberec, další zase přinesli lavici a židle, připravili stupně vítězství a také p.uč. přinesla ceny. Pak už přicházely děti. Někteří si přivedli i podporu rodičů – tatínků. P.uč. Pardubská udělala prezenci a p.uč. Pardubský zahájil dnešní soutěž. Nejprve se rozdala víčka a měli jsme je dát k autu, které se nám nejvíce líbilo. A byl tady 1. vítěz Kysela ze 7.A, který podle dětí, rodičů, redaktorů měl nejhezčí auto(formule).
První disciplína byla rychlost. Soutěžící museli jet okolo koberce  a co nejrychleji dorazit do cíle. Soutěžily děti z 2.A-7.A. Děti byly vyhlašovány z každé disciplíny, ale potom i celkově. Jezdilo se opravdu rychle a první měl 8,54 sekund. Jednomu chlapci se rozbila převodovka, a tak si vzal takové malinkaté. Protože byl Vítek Pardubský nemocný jel za něj jeho otec p.uč.Pardubský. Udělovala se i penalizace př. za přejetí koberce…+5sekund. Dávaly se medaile, které se dají sníst a diplom za 1.- 3.místo.
Druhá.disciplína byl slalom. Jelo se mezi kužely dozadu, objet zadní žlutý kužel a zase zpět co nejrychleji. Zde se také dávala penalizace za neprojetí branky či za odražení kužele…+5 sekund. V této disciplíně zvítězil Pavel Paulus ze 7.A.
Třetí, poslední a asi nejtěžší  disciplínou bylo parkování. Jet popředu do půlky koberce označené čtyřmi kužely, otočit se a dojet pozadu až na ,,parkovací místo”. Okolo byly postaveny dřevěné barikády, do kterých se nemělo narazit penalizace +5 sekund.  Jedno autíčko neumělo jet pozadu penalizace +1:00,00 nedokončení 2:00,00 to bylo u všech disciplín.
Celkové pořadí:P.uč. Pardubský skončil na krásném 11. místě. Na skvělém 3.místě se umístil Roman Kynčl ze  , na stříbrném 2.místě Václav Kysela ze 7.A  a zlatým vítězem se stal Pavel Paulus 7.A, který byl 2.,1. a 1. v jednotlivých disciplínách. Pavel dostal pohár a medaili opravdickou a diplom , 2.a 3. dostali medaili opravdickou a diplom. Ostatní účastníci dostali diplom. Komentovat si do mikrofonu zkoušeli Ljubka, Renča, Dominik a p.uč.Pardubský. Děkujeme!!