Osmínek ve Vzdělávacím centru Škoda Auto Na Karmeli

Osmínek ve Vzdělávacím centru na Karmeli

Jako obvykle podnikl Osmínek další zajímavou exkurzi.Dnes, ve středu 18. ledna, navštívil náš redaktorský tým Vzdělávací centrum na Karmeli. Vyfotili jsme se před školou a potom jsme šli dovnitř. Chvíli jsme čekali na recepci,nebo spíš v takovém atriu.Tam jsme si prohlédli  mapu MB a jeho okolí, na které byly památky s názory lidí i našeho časopisu na ně. Přivítala nás paní Veronika Soukupová vedoucí centra, která nás prováděla po celou dobu.Nejprve se nám představila a pak nám ukázala malý model celého centra.

Přišli jsme do zasedací místnosti. Zde na Karmeli jsou 2 oddělené, ale může to být i jedna o kapacitě asi 300 osob. Nad hlavou jsme měli 3 dataprojektory-2 menší slouží pro výkladovou část, kde je vedle sebe cizí a český jazyk. A ten větší je na promítání filmu… Plátno mělo rozměry 3×4 metry. Zajímavé na tom také bylo to,že stěny se dají dát pryč. Je to velká místnost s dřevěnými lavicemi kde jsou i zásuvky a můžete si tu připojit notebook. Je zde i kamera, takže studenti nemají šanci něco od někoho opsat. Dozvěděli jsme se, že zde na VŠ studuje 900 studentů (300 tzv. dálkových studentů,  600 na denním studiu). Z této školy se lépe dostanou lidi do Škodovky takže, když chcete pracovat ve škodovce tak na Karmel!! 😀

Poté jsme jeli výtahem a ukázali si běžné učebny(musím říct že mají pohodlnější židle xD). Viděli jsme tam ukázku čínského jazyka, který se zde učí jako nepovinný předmět. Jinak se zde učí angličtina či němčina. Pak jsem šli na střechu budovy, na kterou chodí učitelé či studenti načerpat čerstvý vzduch…. Prošli jsme do části B (škola je rozdělena na 2 části) Zde jsme viděli elektronový mikroskop za 5 milionů korun. Pán, co ho obsluhoval nám k tomu něco k tomu pověděl. Ukázal nám obrázky, jak mikroskopoval oko komára, peří, list fíkusu a také žárovky z aut…  Sjeli jsme výtahem do suterénu.Potom jsem prošli spodní částí do kostela. Řekli jsme si něco o vodě, která tam dělá problémy. Dříve tam byl léčivý pramen. Podívali se na pár pozůstatků z minulosti, co tu byla.. A jelikož jsme museli domů poděkovali jsme a od paní jsme dostali pár dárečků a šli jsme… :)) Exurze se nám líbila a těšíme se na další. Děkujeme panu učiteli a p. učitelce a všichni děkujeme a i té paní, která nás na konci exkurze odměnila.

(Adriana, Renča, Týnka, Šmoulinka)

 A co na této exkurzi bylo pro mě mimořádného? Obrovskou radost mi udělala paní Soukupová, která mi sama napsala email, že by si přála náš časopis pravidelně číst a já jsem skočil po udičce a dohodl tuto velezajímavou reportáž. A už se těším na druhou část a osobně věřím i v třetí část, což bude hopdina čínštiny pro naše redaktory.

(Pardub)

[flagallery gid=12 name=“Gallery“]

Komentáře jsou zakázány.