Led 03

Novoroční zamyšlení 2015

Je tu nový rok 2015 a já jsem zjistil, že vlastně 3 roky neplním svou povinnost a neaktualizuji rubriku “Slovo šéfredaktora” . Tak se pokusím povzbuzen výsledky z celostátní  soutěže o nejlepší školní časopis  2014 (2.místo za web a 13. místo za časopis) vstoupit do nového roku malým zamyšlením. Možná si asi jen málo z vás uvědomí, jaká je to fuška dát každý měsíc dohromady časopis o 32 stránkách. Mapovat všechno dění na škole, zachytit ta všechna nádherná výtvarná díla s hrstkou nadšenců, kteří se podělí o své zážitky s ostatními a ve škole stráví někdy o hodinku více, než by museli. Ohromný dík patří paní šéfredaktorce ŠER (paní učitelce Pardubské), která zajišťuje konečnou grafickou úpravu, ze všech příspěvků redaktorů vybírá ty nejlepší, upravuje křížovky a osmisměrky od redaktorů, které obohacuje o obrázky, které kreslí děti. Tento rok nastala zajímavá situace. Hodně starších redaktorů opustilo základní školu, někteří starší redaktoři zanechali své práce pro nás a tak zůstalo opravdu méně zkušených. Velký dík patří Tomášovi, Hance a Beátě. Co je ale zajímavé a moc pěkné, přihlásili se nám mladí redaktoři z prvního stupně. Sice to je někdy problém s psaním, vůbec naučit se i práci s počítačem, která je pro náš časopis velmi důležitá, ale vynahrazují to svým elánem. Také děkuji všem, kteří nám občas pomůžou a napíší, i když nejsou v redakci, ale podělí se tak o zcela jedinečné zážitky. Opravdu si myslím, že Osmínek tu je pro všechny jako kronika naší školy a to již asi 8 let. Stačí zalistovat v archívu a to myslím většina z vás ocení na srazech s třídami, až budete vy sami maminky a tatínkové. Ale to jsem opravdu odběhl do daleké budoucnosti, teď bych chtěl popřát Osmínku hodně hezkých společných zážitků, zajímavé reportáže a spousty spokojených čtenářů.

???????????????????????????????

Bře 02

Hezké prázdniny

 

Konečně jsou tu prázdniny a tak malé zamyšlení a přání 

Tak máme dva měsíce v novém roce za sebou. Osmínek stihl navštívit vzdělávací centrum na Karmeli, Infocentrum, navštívit večerní přednášku, napsat vlastní básničky a hlavně vydat dvě velmi bohatá čísla.

Už teď máme bohatý program na duben – čínštinu, exkurze do skanzenu,  přednáška o Brazíli ,návštěva IQ parku, v květnu nebo červnu návštěva letiště.

A aby toho nebylo málo, zkoušíme nyní zorganizovat supertalent, aby jsme pomohli ostatním ukázat, co všechno umí naše děti

Prostě kdo je v Osmínku prožívá nádherné chvíle, na které možná bude vzpomínat celý život. Tak ať se nám všem daří i v dalších měsících.

Přeji hezké jarní prázdniny Pardub

Led 02

Kdo je Osmínek

Dobrý den vážení čtenáři

Když jsem chodil na základku a na gympl, moc mě bavily slohy. Psal jsem různé povídky, slohové práce většinou pro pobavení spolužáků. Na vysoké škole již moc čas na psaní nebyl, pak přišla práce mladého učitele, to byla samá příprava, následovalo zjištění, že jako učitel pouze jako učitel rodinu neuživíte, proto jsem začal s výukou jazyků i doma jako jazyková škola Pardub. Situace se v tomto ohledu nezměnila, práce ve škole je stejně, protože nyní dělám přípravy nově na počítači, aby byly co nejzajímavější pro žáky, doma učím stále hodně. Ale náhle se ve škole objevilo něco, co mě trochu vrátilo do let mladších. Začal vycházet Osmínek. Sice do něho píše někdo jiný a mým úkolem je vymýšlet náměty a zajistit reportáže, ale práce s milými redaktory a objevování Mladé Boleslavi z pohledu novináře, z pohledu dětského srdce je i pro mě obohacující, skoro bych řekl povznášející.

Toto je tedy moje osobní vyznání Osmínku a byl bych rád, kdyby náš časopis šířil kolem sebe tu čistotu dětských duší a při tom vás zavedl na zajímavá místa a hlavně pobavil.

Ondřej Pardubský